Kurucumuz

 Kurucumuz Mehmet Akyüz (01.01.1946 - 24.09.2015 )

Akyüz Ailesi, 1967 yılında sektörde işe başladı. Akyüz İnşaat, kurulduğu günden bu yana kat karşılığı inşaat ve taahhüt işleri yapmaktadır.  Şirketin merkezi Beşiktaş/ Dikilitaş Mahallesindedir.
Akyüz İnşaat’ın kurucusu, Mehmet Akyüz’dür.  
Mehmet Akyüz, 1946 yılında Trabzon’un Of ilçesinin Örtülü (Lazandoz) Köyünde doğdu. Mehmet Akyüz’ün babası yörede Afacanoğlu Hacı Muhittin olarak bilinir. Köyde, 1940’lı yıllarda bakkal dükkânı vardı. Amcası Şemsettin Akyüz de, Of’un tanınmış bir zahirecisidir.
Mehmet Akyüz, askerlikten önce, aynı köyden Emriye Hanım ile evlendi. Akyüz çiftinin, Aslı, Salih, Nebahat, Saniye, Bayram Ali, Sevilay, Muhittin, Bahattin, Emine isminde beşi kız, dördü erkek olmak üzere dokuz çocukları var.
Mehmet Akyüz,  askerliğini 1965-66’da İstanbul Bebek’te yaptı. Askerliği sırasında İstanbul’u ve o dönem sıkça gezdiği Beşiktaş’ı sevdi. İstanbul’da yaşama ve çalışma fikri de, askerlik döneminde oluştu. Askerden sonra, planlarını uygulayarak Dikilitaş’a yerleşti.  
1967 yılında, ortaklık kurarak inşaat işlerine girişti. 1972 yılında, kardeşi Muhittin ile Akyüz İnşaat olarak işe devam ettiler.
Mehmet Akyüz’ün hayatı, Beşiktaş, Çatalca ve Of arasında geçti. Köyünü çok sever, köyüne hizmeti görev bilir, sık sık memleketini ziyarete gider, akrabalarını ihmal etmezdi.
Çevresinde yardımsever bir kişi olarak bilinirdi. Ticaretinde dürüsttü, sözünde durur ve işinde hassastı. Ömrü boyunca kamuya iş yapmadı, bundan özellikle kaçındı.
2015 yılında, zatürre hastalığının yol açtığı çoklu organ yetmezliğinden, 68 yaşında, İstanbul’da vefat etti. Cenaze namazı İstanbul / Dikilitaş Ebubekir Camiinde ve Of Lazandoz Köy Camiinde ayrı ayrı kılındı. Çok sevdiği köyün mezarlığına defnedildi. Allah rahmet eylesin. 
                    
Rahmet,Şükran ve özlemle anıyoruz...